Mohendžodáro - Odborné články

Mohendžodáro léčí neplodnost

Autorka: MUDr. Monika Sičová

Mohendžodáro léčí neplodnost

Mohendžodáro pomáhá ženám otěhotnět. Je to dáno několika faktory.

1) Harmonizuje hormonální soustavu ženy. Častá porucha plodnosti je dána tím, že je v nerovnováze hormonální systém. A to bud samotná hypofýza, nebo štítná žláza, nebo vaječníky. Mohendžodáro vyrovnává hladinu hormonů v krvi a vrací jí do rovnováhy. Působení není okamžité, je potřeba se pečlivě celý rok věnovat jednotlivým domácím terapiím a cvičením.

Mohendžodáro není rychlá cesta, rychlá pomoc, ale dokáže pomoci účinně.

2) Mohendžodáro aktivizuje samotné vaječníky k pravidelné činnosti. Mohenzodáro totiž působí na energii vaječníků přímo, tím že jí zvyšuje. Žena se učí, jak pracovat se svou sexuální energií a používat jí pro léčení. Znovu ale opakuji, nehledejte rychlá řešení. Mohendžodáro je o píli a vytrvalosti. Pokud hledáte rychlá ( a špatná)řešení, navštivte svého gynekologa, on vám předepíše hormonální preparáty. Ale sami už dnes víme, že to není správné a moudré.

kurz tantra joga

Tantrické cvičení dokážítotiž rozproudit stagnovanou energii. Energie, která stagnuje je příčinou nemocí a neplodnosti. Stagnace může mít příčinu bud v tělesné rovině a to nějakou blokádu, nebo v rovině těla- lymfa, krev, záněty, nebo v rovině emoční - do pánve si často ukládáme naše křívdy, bolesti a zranění.

Mohendžodáro je tak účinné, že působí na těchto třech rovinách. Tělesné, energetické a  emocionální. Neznám lepší způsob práce a působení na více úrovních. Dále jsou dobré tyto metody: Bowen, Dornova metoda, Mojžíšová, dále sujok, akupunktura, květová Bachová terapie, aurikuloterapie, moxa a bylinná léčba.

3) Mohendžodáro uzdravuje pánevní dno. Nedávno jsem byla u jedné fyziterapeutky, která mi dělala mobilizaci páteře. Její slova mne přesvědčila o správnosti mé cesty. Pravila: " tak dobré pánevní dno jsem již dlouho neviděla, bez spazmů, bez vychýlení kostrče, zkrátka úplně bez problémů. " Mohendzodáro opravdu léčí pánevní orgány, pánevní dno, vaječníky, kostrč. Postupně odbourá všechny spazmy a bloky. Uvolní jej a dodá mu energii. Správné postavení kostrče, pánevního dna je velmi důležité pro otěhotnění.

4) Mohendžodáro působí na duši ženy -  často se jedná o duševní blok o kterém ani nevíme, že jej máme, nebo pouze tušíme.  Mohendzodáro pracuje s několika velmi účinnýma technikama, které dokáží dobře uvolnovat moce, strachy, zábrany. Mohendzodáro je cesta ženy a pro ženu. Rozvíjí vnitřní ženu, vrací ženu k ženským hodnotám, uzdravuje pošlapané a poničené ženské hodnoty.

5) Meditace posilují vnitřní klid a vyrovnanost. Ta je velmi důležitá pro početí.

meditace mohendžodáro

6) Dynamická meditace působí jako detoxikační prostředek. Naše tělo je velmi znečištěno okolními chemickými látkami. Ty se v nás usazují a působí hlavně na reprodukční orgány. Dynamická meditace paradoxně pomáhá uvolňovat chemikálie z těla, tím že se celé tělo aktivizuje.

Přebírání článků bez svolení provozovatele těchto stránek zakázáno. Pro možnost publikování tohoto článku na vašem serveru nás prosím kontaktujte do kanceláře emailem na info@sugama.cz.
Zveřejněno ve spolupráci s Tantra-jógou pro ženy, Mohendžodáro, MUDr. Monika Sičová.

Kompletní základy Mohendžodáro, tantra-jógy pro ženy se můžete naučit na základním kursu

© Mohendžodáro 2017